Blog

Evden Eve Nakliyatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden Eve Nakliyatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden eve nakliyat süreci, işi nakliyat firması üstlense dahi stresli bir sürece dönüşebiliyor. Özellikle şehirlerarası evden eve nakliyat, şehir içi nakliyata göre daha zahmetli olabiliyor. Tabi ki bunun en önemli nedeni eşyalarınızın yolda zarar görme ihtimalinin çok daha yüksek olması.

Hiçbir kişi taşınırken eşyalarının zarar görmesini istemez. Tüm eşyalarının sapasağlam teslim edilmesini ister. Bazen bunu sağlamak nakliyat firmaları açısından oldukça zordur çünkü yıllardır evin bir köşesinde duran bazı eşyalar nemin ve eskimiş olmanın etkisi ile hareket ettirildiğinde kırılma çatlama gibi etkenlerle zarar görebilir.

Bu gibi durumlarda değerli eşyalar önceden tespit edilmeli ve listelenmelidir. Yapacağınız listeleme nakliyat firmasının evden eve taşıma sürecinde listelediğiniz eşyaları ayrı bir kategoriye koyarak daha özenle paketlenmesine ve dikkatli taşınmasına olanak tanır.”Evden eve nakliyat sigortası yaptırılmalıdır.”Diğer bir önemli husus ise eşyaların mutlaka ama mutlaka nakliyat firması tarafından sigortalanmasıdır.
Sigortalatmadığınız eşyalarınız zarar gördüğünde ne yazık ki değeri yüksek olan eşyalarınız için nakliyat firmaları ödeme yapmaktan kaçınacaktır. Bu nedenle sigorta sözleşmesini mutlaka yapmalısınız.

İyi iletişim kurabilen firma tercih edilmelidir.
İletişim hayatın her alanında etkili olduğu gibi evden eve nakliyat süreçlerinde de önemli rol oynamaktadır. İletişim kuramadığınız bir firma ile çalışmak eziyete dönüşebilir. Derdinizi anlatamadığınız, söylediklerinizi algılayamayan ve taleplerinizi anlamayan bir firma ile çalıştığınızda sorunlar kaçınılmaz olur. Bu nedenle iletişim kurabildiğiniz ve hizmet anlayışı yüksek bir firma ile çalışmanız taşınma sürecinizi olumlu etkileyecek sorunlar karşısında daha kolay çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bölgeyi iyi tanıyan firmalar ile çalışılmalıdır. 
Şehirlerarası nakliyat firması seçimlerinde en sık yapılan hatalardan biri de nakliyat firmasını gideceğimiz bölgeye hakim olmayan firmalardan tercih etmemizdir. Örneğin ; Ataşehir ‘ den evimizi taşıyacaksak Denizli Evden Eve Nakliyat firmaları konusunda araştırma yaparak en doğru tercihe ulaşabiliriz. Böylece Ataşehir’ i bilen, gidiş geliş yollarını , trafik durumunu, güzergahları daha iyi tahlil edebilen bir ekip ile çalışmış olursunuz.”Nakliyat firmasından taşıma yapacak aracın plakasını isteyin.”Taşıyacak aracın plakasını bilmemiz bize ne avantaj sağlayacak diyebilirsiniz. Aslında alakasız gibi dursa da nakliya aracının plakasını bilmek , nakliyat firmasının işi aldıktan sonra başka bir taşımacıya devretmesinin önüne geçer. Bazı firmalar işi aldıktan sonra farklı taşıma firmalarına işi devredebilirler. Böyle bir durumda iyi iletişim kurup, anlaştığınız firma ile değil başka bir firma ile süreci geçirmek zorunda kalırsınız. Plaka bilgisi almak bu durumun önüne geçer.

Sözleşme imzalayın.
Evden eve nakliyat firması ile mutlaka bir taşınma sözleşmesi imzalayın. Sözleşmede yer alan maddeleri dikkatlice okuduktan sonra size uygun olmayan maddeler var ise kaldırılmasını talep edin. Sözleşmeyi her iki tarafın da imzaladığından emin olun.

Taşınma sürecine ait bilgileri doğru şekilde paylaşın.
Evden eve nakliyat firmaları, taşınacak yerin durumuna ve eşyaların durumuna göre fiyat değişikliğine gidebilmektedir. Taşınacak yerin yüksekliğine göre asansörlü taşıma yapabilmektedir. Bu yüzden ilk başta konuşurken taşınacağımız yer 3.kat dedikten sonra, gidildiğinde 5.kat olduğunun görülmesi ya da buna benzer bilgisel anlamda değişikliklerin olması fiyat bakımından anlaşmazlığa düşmenize neden olabilir. Bu yüzden tamamen doğru bilgileri paylaşmanız evden eve taşınma sürecinizde sizi rahatlatacaktır.
Taşınma süreciniz için doğru aracı belirleyin.
Genellikle küçük araçlar daha küçük fiyatlara nakliyat işlemi yaptığı için daha küçük araçlara evimizin sığacağını düşünmek isteriz fakat 1+ 1 ev için yeterli olabilecek araçlara 3+ 1 evimizi sığdırabilmemiz mümkün değil. Bu konuda da nakliyat firması yetkilisinin önerilerini dinlemek ve evinize uygun araç seçmek en doğrusu olacaktır.”Evden eve nakliyat firmasının referanslarına mutlaka göz atın!Tecrübesi firmalar ile çalışmak, taşınma süreçlerinde sorumluluk bakımından oldukça tehlikelidir. Sözleşmeleri yeterli değildir, eşya sigortaları kapsamlı olmayabilir, taşınma süreçlerinde kullandıkları dil, hizmet anlayışı sizi hüsrana uğratabilir. Bu nedenle iyi referansları olan daha önceden kurumsal firmalar ile iş birliği yapmış nakliyat firmalarını tercih etmelisiniz.

Comment (1)

  • Kaan Yanıtla

    Denizli nakliyat firması arıyordum , sizi buldum Google aracılığı ile tebrikler güzel bir ekibiniz var, güvenli olarak Denizlide nakliyat aramaktan bıkmıştım bulduğuma sevindim.

    Kaza sigorta poliçeniz ve güleryüzlü hizmetiniz için tebrikler.

    09:54 içinde 30 Aralık 2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir